неділя, 8 лютого 2015 р.

30 листопада 2014 р.  в Бердянську на базі Бердянської  юнацької обсерваторії  ЦДЮТ для методистів, керівників гуртків, вчителів астрономії Запорізької області відбувся обласний семінар – практикум «Компетентнісно-орієнтований підхід до організації освітньої діяльності в астрономічному гуртку», який організований обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані», Бердянським методичним кабінетом відділу освіти та Центром дитячо-юнацької творчості.
Таємниці Всесвіту завжди привертали до себе увагу молоді. Але наш час особливий - адже нам пощастило бути сучасниками космічної ери. Неможливо не цікавитися астрономією в країні, яка прославилася багатьма досягненнями в освоєнні космосу. Тому юним талантам неможливо залишатися байдужими, їх захоплює океан розсипу зірок, вивчення їх різноманіття.
У шкільній програмі на вивчення астрономії приділяють небагато уваги - всього один семестр по 1 уроку на тиждень. Викладанням астрономії займаються в основному вчителі фізики, які в переважній більшості не мають відповідної підготовки. Разом з цим, проблематичною є організація астрономічних спостережень: відсутня матеріальна база, час для спостережень не підходить (уроки у школі проходять вдень).
Заняття в астрономічному гуртку ЦДЮТ дають можливість дітям починати вивчати астрономію набагато раніше, ніж це передбачено шкільною програмою, значно глибше, займатися не лише теорією, а й виконувати власні спостереження небесних об'єктів, ознайомиться з різними видами астрономічних приладів і методами їх застосування.

Про історію Бердянської юнацької астрономічної обсерваторії, організаційні форми виховної діяльності в астрономічному гуртку, про формування сучасного світогляду  в дитячому науковому колективі розповідали колегам педагоги Центру творчості. Практичні навички проведення цікавих занять учасники отримали під час майстер - класу «Тротуарна астрономія» та ігрової програми «Таємниці Всесвіту», а обмінятись власним педагогічним досвідом змогли в ході проведення дискусії «Цікава астрономія очима педагогів».

Немає коментарів:

Дописати коментар